layla12593 layla12593
  • 11-09-2020
  • Mathematics
contestada

A 4-pack of frappuccino’s costs $10.88 how much does each individual can cost

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 11-09-2020

Answer:

$ 2.72

Step-by-step explanation:

divide 10.88 by 4

Answer Link

Otras preguntas

Using a table that lists standard heats of formation, you can calculate the change in enthalpy for a given chemical reaction. the change in enthalpy is equal to
What is half of 36 wholes and 19/20
How is the underlined pronoun used in the sentence? A jolly band of pirates are we. A. object of a preposition B. subject C. subject complement D. direct o
What is the molality of a solution that contains 75.2 grams of AgClO4 in 885 grams of benzene? Question 5 options: 0.41 m 4.10 m 8.20 m 0.83 m
A large commercial horse farm provides jobs for over 100 employees, who care for over 300 horses of various breeds. the operation consists of traditional functi
2no2(g)⇌n2o4(g) kp=6.7at298k a 2.35-l container contains 0.053 mol of no2 and 0.084 mol of n2o4at298k. is the reaction at equilibrium? if not, in what directi
a bowl of soup holds 7 ounces. If a spoonful holds 1/6 ounce, how many spoonfuls are in 3 bowls of soup? Tell the operation and explain how you got your answer
What is the final step in personal Financial planning?
The Host’s role in the group of pilgrims is NOT to .
This entity consisting of officials provides organization and continuity for political parties. definition