sarah249 sarah249
  • 13-09-2017
  • Mathematics
contestada

Can somebody please help me with this?

Can somebody please help me with this class=

Respuesta :

560035293
560035293 560035293
  • 13-09-2017
3a) 3:1 or 3/1
3b) 3:4 or 3/4
4) 125 pages a day
5) 10 skittle per ounce in a bag
6) Market: $23.60/5= $4.72*7= $33.04, Orchard: $32.76/7= $4.68*5= $23.40, Which? Orchard because it is cheaper to buy 7 there than to buy 7 at market place because it is $00.30 cents cheaper at Orchard
7) Because money is always on top of time, amount, weight, etc.

Answer Link

Otras preguntas

What are the benefits of unsaturated fats?
CAN SOMEONE HELP ME PLSSSS 0.523 divided by 10 to the power of 2 (exponent)
How can you shown depth in art for the purpose of creating emphasis
Mr. Fink's economy car can travel 420 miles on a 12 gallon tank of gas. How many miles can he travel on 8 gallons?
Solve the following equation. Then place the correct number in the box provided. 3x > -3
help plzzin the following quote by Manco, Incan king, what does he believe will happen to his people? I know that someday by force or deceit, they will make you
you are decorating a clean soup can to make a pencil holder. you are going to glue yarn around the top and bottom of the can. the total amout of (y) yarn in inc
A teacher places 55 books onto shelves. Each shelf holds 9 books. How many shelfes does the teacher fill?
What’s is 38 divided by 100
If you had a positive 8 score on the sit-an-reach test you